2 min. čítanie
Web

Ako si založiť web stránku?

Rozhodli ste sa vytvoriť si vlastnú stránku a hľadáte informácie, čo pre to všetko treba urobiť? Rýchly aj jednoduchý návod ako si registrovať Vašu web stránku.

Denne sa registruje na Slovensku 7843 domén

Výrazy ktoré musíš poznať

Doména

DOMÉNA je unikátny a jedinečný názov webstránky, inak povedané aj URL adresa webstránky ako napr. podnikamonline.sk, vidíte ju hore v riadku vášho prehliadača, tým sa každá stránka identifikuje a odlišuje od ostatných. Doménu si zaregistruješ aj tu websupport.sk zároveň si tu vieš overiť aj či je názov domény ešte dostupný. Doména je registrovaná ihneď po spracovaní objednávky.

Ako si vybrať doménu?

Doménu vyberáme tak aby sa zhodovala s názvom vašej firmy, vašim menom, slovom ktoré vás reprezentuje alebo skratkou. Určite zvážte aj viac alternatív keďže doména nemusí byť voľná. Ja osobne si registrujem domény u toho najlepšieho poskytovateľa Websupport.

Hosting

HOSTING je priestor pre tvoju web stránku. Určite ho budete potrebovať ak chcete mať na vašej doméne niečo zobrazené. Odporúčam ho kupovať spolu s doménou.

Aký si vybrať hosting?

Ak chcete firemný alebo osobný web kde budú informácie o tom čo, ako a pre koho robíte. Bude vám stačiť THE HOSTING ktorý začína do 3 € /mesačne. Ak uvažujem o eshope určite odporúčame zvoliť variantu BUSINESS HOSTING ktorý začína na 23 € / mesačne.

Ako vytvoriť web stránku?

Máme registrovanú doménu aj zakúpený hosting, ako dostaneme na stránku ten náš obsah? Buď viete programovať alebo sa treba zaujímať o tzv. bezplatné redakčné systémy ako napr. WordPress, Joomla, Drupal. Ide o systémy, ktoré si bezplatne nainštalujeme na doménu, vďaka ktorým si jednoducho vytvoríme obsah, akoby sme písali napr. do Wordu.

Ako si nainštalovať WordPress poskytuje priamo registrátor na svojich stránkach viac kliknutím na tento odkaz.

Nemáte čas a chcete vytvoriť web stránku, registrovať domény či potrebujete hosting? Kontaktujte ma info@adamgluch.sk

Všetky moje referencie nájdeš na adamgluch.sk