Ako si založiť web stránku?

Rozhodli ste sa vytvoriť si vlastnú stránku a hľadáte informácie, čo pre to všetko treba urobiť? Rýchly aj jednoduchý návod ako si registrovať Vašu web stránku.

Denne sa registruje na Slovensku 7843 domén

Výrazy ktoré musíš poznať

Doména

DOMÉNA je unikátny a jedinečný názov webstránky, inak povedané aj URL adresa webstránky ako napr. podnikamonline.sk, vidíte ju hore v riadku vášho prehliadača, tým sa každá stránka identifikuje a odlišuje od ostatných. Doménu si zaregistruješ aj tu websupport.sk zároveň si tu vieš overiť aj či je názov domény ešte dostupný. Doména je registrovaná ihneď po spracovaní objednávky.

Ako si vybrať doménu?

Doménu vyberáme tak aby sa zhodovala s názvom vašej firmy, vašim menom, slovom ktoré vás reprezentuje alebo skratkou. Určite zvážte aj viac alternatív keďže doména nemusí byť voľná.

Hosting

HOSTING je priestor pre tvoju web stránku. Určite ho budete potrebovať ak chcete mať na vašej doméne niečo zobrazené. Odporúčam ho kupovať spolu s doménou.

Aký si vybrať hosting?

Ak chcete firemný alebo osobný web kde budú informácie o tom čo, ako a pre koho robíte. Bude vám stačiť THE HOSTING ktorý začína do 3 € /mesačne. Ak uvažujem o eshope určite odporúčame zvoliť variantu BUSINESS HOSTING ktorý začína na 23 € / mesačne.

Ako vytvoriť web stránku?

Máme registrovanú doménu aj zakúpený hosting, ako dostaneme na stránku ten náš obsah? Buď viete programovať alebo sa treba zaujímať o tzv. bezplatné redakčné systémy ako napr. WordPress, Joomla, Drupal. Ide o systémy, ktoré si bezplatne nainštalujeme na doménu, vďaka ktorým si jednoducho vytvoríme obsah, akoby sme písali napr. do Wordu.

Ako si nainštalovať WordPress poskytuje priamo registrátor na svojich stránkach viac kliknutím na tento odkaz.

Nemáte čas a chcete vytvoriť web stránku, registrovať domény či potrebujete hosting? Kontaktujte ma info@adamgluch.sk

Všetky moje referencie nájdeš na adamgluch.sk
Predchádzajúci príspevok

SEO audit

Ďalší príspevok

Pasívny príjem alebo Honeygain

Súvisiace príspevky

Ako začať s affiliate marketingom?

V dnešnej uponáhľanej dobe nastal veľký rozmach online predajov. Kamenné predajne sa museli prispôsobiť digitálnemu trendu. Jednou z podporných techník online marketingu je práve Affiliate marketing. Cieľom affiliate marketingu je zväčšenie objemu predaja svojich produktov či služieb prostredníctvom ďalšej osoby. Ide o tzv. affiliate partnera, ktorý sa postará o marketing. Ak prostredníctvom unikátneho odkazu nastane nákup (či inak dohodnutá konverzia), partnerovi prináleží provízia z predaja. Častokrát sa však oplatí, pretože ide o značnú úsporu financií, ktoré by ste museli vynaložiť za marketing bez ohľadu na to, či prinesie predaj. Pozrite sa spolu s nami aké sú možnosti a ako začať s affiliate marketingom.
Čítaj viac

5 vecí, na ktoré myslite pred expanziou e-shopu

Po stabilizácií s e-shopom na slovenskom trhu vám môže byť zrazu pritesno. Expanzia je prirodzeným pokračovaním na ceste k generovaniu nových ziskov. Otvárajú sa nové možnosti a vytvárajú zaujímavé spolupráce. Kým však spravíte definitívne rozhodnutie smerom k nim, vyhnite sa chybám hneď na začiatku. Nevrhnete sa do neznámych vôd nepripravený a premyslite si jednotlivé kroky.
Čítaj viac

Mám web, čo ďalej?

Vytvorenie webovej stránky nezaručuje, že sa vám v okamihu budú hrnúť noví zákazníci ako mihnutím čarovného prútika. Najprv totiž musíte dať cieľovému publiku o sebe vedieť. Úspešnosť webu je behom na dlhé trate. Pri správnom nastavení a konzistentnej práci však môžete výrazne zlepšiť úspechy firmy v online svete.
Čítaj viac