Kúp a predaj kryptomenu – Coinbase

Coinbase aplikácia - burza ktorá sa zameriava na predaj a nákup kryptomeny
Ako a kde kúpiť kryptomenu – Coinbase

Coinbase je asi najviac populárna kryptomenová zmenáreň, ktorá umožňuje jednoduchý nákup a predaj kryptomien. Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Stellar Lumens (XLM), Ox (ZRX), Basic Attention Token (BAT) či Zcash (ZEC). Založená v r. 2012 rovnomennou spoločnosťou sídliacou v Kalifornii.

Po registrácii a overení vašej totožnosti môžete kúpiť Vaše prvé kryptomeny. Platba je možná cez platobnou kartu, bankovým prevodom alebo PayPal účet. Coinbase však môžete používať aj bez overenia totožnosti. Služba ponúka jednu skvelú funkciu, možnosť získať kryptomeny takmer zadarmo. Odmenou za pozretie krátkeho 2 minútového videa a správne vyplnenie kvízu (nedá sa netrafiť keďže pri nesprávnej odpovedi môžete odpoveď opraviť) môžete získať kryptomenu zadarmo. Táto možnosť sa zobrazuje priebežne a viete získať odmenu aj 50 a viac dolárov.

Registrácia a overenie

Registrácia je veľmi jednoduchý proces. Zadáte svoje meno, e-mail a heslo, ktoré chcete použiť. Požiada Vás, aby ste zadali telefónne číslo, dostali overovací kód a zadali ho. Coinbase neskôr použije telefónne číslo na odoslanie verifikačných kódov v dvoch krokoch. Po tejto fáze vás vyzve na zadanie svojich identifikačných údajov (rovnako ako pri iných bankových alebo investičných účtoch, musíte preukázať svoju totožnosť prostredníctvom občianskeho preukazu).

Akonáhle overíte svoj účet doložením fotografie občianskeho preukazu, váš účet je oficiálne vytvorený a vy budete môcť pridať informácie o svojom bankovom účte, kreditnej karte alebo debetnej karte, aby ste umožnili vklady a výbery, aby ste mohli začať obchodovať a investovať.

CoinbaseRegistrovať

Ak sa zaregistrujete cez tlačidlo získate 10$

V prípade že kúpite alebo predáte min. 100$

Aké kryptomeny je možné nakupovať na Coinbase?

Coinbase má v svojej ponuke viac ako 50 kryptomien s ktorými môžete obchodovať. Postupom času pridáva do svojho portfólia ďalšie a ďalšie kryptomeny. Najznámejšie sú Bitcoin. BTC., Ethereum. ETH., Ethereum 2. ETH2., Tether. USDT., Binance Coin. BNB., Cardano. ADA.

Ako platiť za kryptomeny na Coinbase?

Aktuálne Coinbase podporuje možnosť pridať svoj PayPal účet, bankový prevod alebo zaregistrovať svoju kreditnú/debetnú kartu priamo do aplikácie.

Má Coinbase poplatky?

Áno, ako každá zmenáreň kryptomien tak aj Coinbase si účtuje poplatky za prevody a nákupy. Poplatky sa často menia no nie sú to vysoké poplatky napr. za prevod 20 € na iný účet zaplatíte 0,038 € poplatok.

Hodnotenie

Coinbase
4 5 0 1
Coinbase je asi najjednoduchšia a zároveň najviac bezpečná platforma pre obchodovanie s kryptomenami. Už je to pár rokov čo ho osobne používam. Kto chce pokročilejšie obchodovanie ponúka aj Coinbase Pro.
Coinbase je asi najjednoduchšia a zároveň najviac bezpečná platforma pre obchodovanie s kryptomenami. Už je to pár rokov čo ho osobne používam. Kto chce pokročilejšie obchodovanie ponúka aj Coinbase Pro.
4/5
Hodnotenie i5 je maximálny počet získaných bodov

Výhody

  • rýchla a jednoduchá obsluha
  • spoľahlivosť a bezpečnosť
  • podpora PayPal a kreditných kariet
  • široká ponuka kryptomien

Nevýhody

  • Nie je možné obchodovať bez registrácie
Predchádzajúci príspevok

Pasívny príjem alebo Honeygain

Ďalší príspevok

Fotobanka: Top 5 fotobank